Турк Даудов

Сподели со своите пријатели

Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград се сретна со Турк Даудов, советник на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров, од кого доби интересен подарок. Loading… Имено, на крајот од таа средба е направена интересна фотографија на која Даудов на Вучиќ му врачил национална бурка и капа. Што се случи на состанокот? ТуркоПрочитај повеќе