Територијална противпожарна единица Куманово

Сподели со своите пријатели

Пожар во селото Отља вчера остави семеен дом без кров, информираат денеска од Регионалниот центар за управување со кризи. Loading… Петмина пожарникари со едно противпожарно возило вчера во период од 14:07 до 15:15 часот интервенирале на пожар кој зафатил куќа во село Отља во Липково, при што била нанесена сериознаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Куќа изгоре во пожар кој вчера околу пладне избувнал на улицата „Доне Божинов“ во Куманово, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Во 12:20 четворица пожарникари со едно возило по претходно добиена пријава излегле на терен за да го изгаснат пожарот, а нивната интервенција траела до 12:55 часот. ОдПрочитај повеќе