свет оружје

Сподели со своите пријатели

Канада објави закон кој подразбира „национално замрзнување“ на продажбата и купувањето пиштоли и револвери како дел од пакетот за контрола на оружјето во оваа земја. Loading… Новиот канадски закон, кој воведува некои мерки кои беа одложени поради националните избори минатата година, доаѓа само една недела откако вооружен напаѓач уби 19Прочитај повеќе