Стиан Јенсен

Сподели со своите пријатели

Изјавата на висок функционер на НАТО дека Украина може да ѝ отстапи територија на Русија во замена за членство во Алијансата и прекин на војната, предизвика лута реакција од Киев. Loading… Стиан Јенсен, шеф на кабинетот на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изјави на настан во Норвешка во вторникотПрочитај повеќе