Синеник

Сподели со своите пријатели

Руските сили уште еднаш извршија напади врз украинскиот град Никопол во текот на ноќта, соопштија украинските власти. Loading… Регионалниот гувернер Валентин Резниченко изјави дека руските сили целеле три области, Никопол, Кривориз и Синеник во близина на нуклеарната централа во Запорожје, пишува Гардијан. „Ова беше ноќ на бомбардирање и уништување. НикополПрочитај повеќе