Серхиј Череваџи

Сподели со своите пријатели

Руските тврдењата дека нивните сили го зазеле градот Соледар не се точни, според украински функционер, пренесува Си-Ен-Ен. Loading… Серхиј Череваџи, портпарол на Источната група на украинските вооружени сили, за весникот РБЦ-Украина изјави дека борбите сѐ уште траат во градот. Руските власти денеска објавија дека ја презеле контролата над Соледар поПрочитај повеќе