Сергеј Каидаи

Сподели со своите пријатели

Руски сили го освоија градот Кремин во источна Украина, соопшти денеска регионалниот гувернер. Loading… Кремина, град со околу 18.000 жители, се чини дека е првиот град што паднал во рацете на Русија во новата офанзива во источна Украина. „Кремина е под контрола на орките. Тие влегоа во градот“, изјави СергејПрочитај повеќе