село Ваксинце

Сподели со своите пријатели

Дваесет и петгодишна девојка од липковското село Ваксинце физички го нападнала својот партнер, а потоа и полициски службеници. Loading… – На 10.04.2023 околу 16.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода М.Н.(25) од с.Ваксинце, општина Липково, затоа што физички ги нападнала нејзиниот партнер М.Д.(37) одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Малолетник од кумановското село Ваксинце бил повреден од воздушна пушка, по што завршил на скопските клиники. Loading… – На 28.08.2022 во 22.10 часот во СВР Куманово, било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје со здобиени повреди од дијабола од воздушна пушка е донесен малолетник од селото Ваксинце,Прочитај повеќе