Малолетник од Ваксинце повреден од воздушна пушка

Сподели со своите пријатели

Малолетник од кумановското село Ваксинце бил повреден од воздушна пушка, по што завршил на скопските клиники.

Loading...

– На 28.08.2022 во 22.10 часот во СВР Куманово, било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје со здобиени повреди од дијабола од воздушна пушка е донесен малолетник од селото Ваксинце, кумановско, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Денеска услови за дожд и невреме