Сектор за внатрешни работи

Сподели со своите пријатели

Педесет и ептгодишен жител на Липково вчера се обидел да ограби спортска обложувалница во Куманово. Loading… – На 04.04.2022 во 14.55 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Л.А.(55) од Липково, информираат од Министерството за внатрешни работи. Како што појаснуваат од полицијата, тој, во спортска обложувалница наПрочитај повеќе