Себастијан Марсет

Сподели со своите пријатели

Боливиската полиција започна голема операција за фаќање на Уругваецот Себастијан Марсет, осомничен за шверц на дрога, кој се бара во Парагвај и Бразил, како и од Интерпол и американската ДЕА. Loading… Неговото име се поврзува со атентатот на парагвајскиот антимафијашки обвинител Марсело Печи во Колумбија во мај 2022 година, какоПрочитај повеќе