самсунг

black and white iphone case

Сподели со своите пријатели

Јужнокорејскиот технолошки гигант Самсунг повторно го зазеде првото место во светот по продажба на мобилни телефони во првиот квартал, надминувајќи го Apple, покажуваат прелиминарните податоци на истражувачката компанија IDC. Loading… Продажбата на мобилни телефони е зголемена во периодот од јануари до март за 8,7 отсто во однос на истата временскаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Јужнокорејскиот претседател Џун Сук-Јол го помилува потпретседателот на Самсунг Електроникс Ли Џае Јонг. Loading… Со цел да се помогне во надминување на „националната економска криза“, соопшти денеска јужнокорејското Министерство за правда. Помилувањето е главно симболично, бидејќи Ли веќе е на условна слобода откако отслужи 18 месеци затвор за нудење митоПрочитај повеќе