Руслан Стефанчук

Сподели со своите пријатели

Гори мостот на Крим, кој го поврзува овој полуостров со Русија, омразениот симбол на окупацијата на јужниот дел на Украина. Loading… Фотографиите од мостот покажуваат голем пожар кој зафатил најмалку два железнички вагони од возот на мостот и огромен облак црн чад, пишува Гардијан. Очевидци тврдат дека експлозијата се слушналаПрочитај повеќе