Ричард Мур

Сподели со своите пријатели

Шефот на ЦИА, Вилијам Барнс, и шефот на британската разузнавачка служба, Ричард Мур, излегоа од вообичаената тајност на работењето на нивните служби, сакајќи јасно да стават до знаење дека за вредностите и интересите на либералната демократија на Западот, сега, во изменетиот свет, од клучно значење е да се бориме противПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Британската разузнавачка служба МИ6 регрутирала Руси незадоволни од војната во Украина, откри нивниот шеф, повикувајќи ги другите да се придружат и да работат со нив. Loading… Говорејќи во Прага, Сер Ричард Мур рече дека многу Руси се „тивко згрозени“ кога гледаат како нивните вооружени сили „уништуваат“ украински градови. „Тие соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вештачката интелигенција (ВИ) ќе го промени светот на шпионажата, но нема да може да ги замени агентите, изјави шефот на британската разузнавачка агенција МИ6 Ричард Мур. Loading… Во Прага, Мур зборуваше за зголемената закана за Западот што ја претставуваат Русија и Кина и објасни дека „човечкиот фактор“ ќе остане клученПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шефот на британската надворешна тајна служба МИ6 во средата ги повика Русите згрозени од војната во Украина да ги здружат силите со агенцијата за да ја прекинат агресијата. Loading… Во својот втор говор откако стана шеф на МИ6 во 2020 година, Ричард Мур рече дека Русија веројатно нема да гоПрочитај повеќе