Ри Чун-хи

Сподели со своите пријатели

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун донираше луксузна куќа на својата омилена водителка на државната телевизија. Loading… Станува збор за Ри Чун-хи, еден од најпознатите „гласови“ на Северна Кореја, кој со децении најавува важни настани во земјата.     Во таа прилика, Џонг-ун ја замолил да продолжи да и служи на земјатаПрочитај повеќе