Рецепти

Сподели со своите пријатели

Доколку сакате да пиете нешто освежително, тогаш можете да подготвите пијана лубеница која е направена со вотка или рум. Loading… Потребно: Лубеница со средна големина 2 дл вотка или рум Коцки лед Подготовка: Исечете го горниот дел од лубеницата, издлабете ја и добро измешајте ја содржината со коцки мраз, паПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Овие неколку совети покажуваат како набрзина можете да подготвите здрави и едноставни обрози за што поквалитетен почеток на новиот ден. Loading… Јајце – омилена намирница И нутриционистите велат дека јајцата се меѓу најкорисните прехрамбени производи. Можат да се подготват на безброј начини, а наједноставно е варањето, кое трае околу триПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Современите фармацевти имаат производи кои ќе ви помогнат во борбата против секоја инфекција. Природната медицина содржи и широк спектар на производи кои успешно третираат инфекции на сосема природен начин. Loading… Ви донесуваме рецепт за најмоќниот антибиотик во светот кој ги убива гама-позитивните и гама-негативните бактерии, вклучително и кандидата. Не можетеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

 Кога еднаш ќе го испробате овој рецепт, повеќе нема да посакате да направите нешто друго, бидејќи колачот кој ви го предлагаме за денес, не само што е вкусен, туку и изгледа прекрасно. Loading… Ви избравме овошен колаш, кој е лесен за правење, а уште повкусен за јадење, и тоа споредПрочитај повеќе