ПИЈАНА ЛУБЕНИЦА! Пијалак за топлите летни денови

Сподели со своите пријатели

Доколку сакате да пиете нешто освежително, тогаш можете да подготвите пијана лубеница која е направена со вотка или рум.

Loading...

Потребно:

  • Лубеница со средна големина
  • 2 дл вотка или рум
  • Коцки лед

Подготовка:

Исечете го горниот дел од лубеницата, издлабете ја и добро измешајте ја содржината со коцки мраз, па додадете вотка или рум.

Истурете се во лубеницата, ставете сламки и декорирајте по желба.