18.04.2015 00:26

Ставете јаболка во вода и добијте вкусен колач (видео)


 Кога еднаш ќе го испробате овој рецепт, повеќе нема да посакате да направите нешто друго, бидејќи колачот кој ви го предлагаме за денес, не само што е вкусен, туку и изгледа прекрасно.

Ви избравме овошен колаш, кој е лесен за правење, а уште повкусен за јадење, и тоа според рецепт за кој ви требаат јаболки, брашно, готово лиснато тесто и тоа е се.

loading...

За да го направите овој вкусен колач, потребно ви е:

1 замрзнато лиснато тесто,
2 црвени јаболки,
1 лажица брашно,
3 лажици мармалад од кајсија
цимет, шеќер во прав.

Еве како се прави вкусниот колач:

 

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments