Ставете јаболка во вода и добијте вкусен колач (видео)

[adrotate banner="26"]
Сподели со своите пријатели

 Кога еднаш ќе го испробате овој рецепт, повеќе нема да посакате да направите нешто друго, бидејќи колачот кој ви го предлагаме за денес, не само што е вкусен, туку и изгледа прекрасно.

Loading...

Ви избравме овошен колаш, кој е лесен за правење, а уште повкусен за јадење, и тоа според рецепт за кој ви требаат јаболки, брашно, готово лиснато тесто и тоа е се.

За да го направите овој вкусен колач, потребно ви е:

1 замрзнато лиснато тесто,
2 црвени јаболки,
1 лажица брашно,
3 лажици мармалад од кајсија
цимет, шеќер во прав.

Еве како се прави вкусниот колач:

 

 


Leave a Reply