QANTAS

Сподели со своите пријатели

Авион на QANTAS безбедно слета на аеродромот во Сиднеј откако беше издадено предупредување за тревога. Loading… „145 патници се симнаа нормално“, соопшти Квантас. Авиокомпанијата соопшти дека летот QF144 пријавил проблем со еден од неговите мотори над Тасманското Море по полетувањето од Окленд, Нов Зеланд. Боингот 737 бил околу еден часПрочитај повеќе