принц Хари

Сподели со своите пријатели

Меган Маркл има два услови пред таа и нејзиниот сопруг принцот Хари да се помират со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, според кралскиот експерт. Loading… Се шпекулира дека принцот и принцезата од Велс прават напори да го поправат несогласувањето со помладиот брат Виндзор и поранешната актерка од „Suits“ која станаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Меган Маркл, војвотката од Сасекс е контролиран и доминантен нарцис над слабиот принц Хари, тврди биографот на членовите на британското кралско семејство Сали Бедел Смит. Loading… Во нејзината нова книга Џорџ VI и Елизабет: Бракот што ја спаси монархијата, Бедел Смит ја спореди Меган со Американката Волис Симпсон, која гоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Британскиот принц Хари е награден со 140.600 фунти откако Високиот суд во Лондон пресуди дека тој бил жртва на „умерено“ хакирање на телефонот и други незаконски методи на собирање информации од страна на новинарите во весниците Мирор груп (МГН). Loading… Принцот Хари тврди дека бил цел на МГН 15 години,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Британскиот суд му наложи на принцот Хари да му плати на Дејли Меил 48.000 фунти (56.000 евра) како правни трошоци за неговата неуспешна тужба за клевета. Loading… Војводата од Сасекс го тужеше Associated Newspapers, која е сопственик на Daily Mail, поради напис во кој се тврди дека Хари се обиделПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На принцот Хари, војводата од Сасекс, му е одземена титулата Неговото Кралско Височество на веб-страницата на британското кралско семејство, три години откако тој ја прекина должноста член на кралското семејство. Loading… Royal.uk сега ги наведува принцот Хари и Меган како војвода од Сасекс и војвотката од Сасекс на нивните странициПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Војводата од Сасекс треба да присуствува на крунисувањето на својот татко, но без војвотката од Сасекс или нивните две деца, објави Гардијан. Loading… Во соопштението од Бакингемската палата се вели дека со задоволство потврдува дека војводата од Сасекс ќе присуствува на церемонијата на крунисувањето во Вестминстерската опатија на 6 мај.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Принцовите Вилијам и Хари во понеделник по мисата во Вестминстерската опатија ќе одат зад ковчегот на кралицата Елизабета Втора, пишува Гардијан. Loading… Поворката ќе ја предводи нивниот татко, кралот Чарлс III. Во 1997 година, браќата го следеа ковчегот на нивната мајка, принцезата Дијана. Вилијам тогаш имаше 15 години, а ХариПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Принцот Хари, војводата од Сасекс, ѝ оддаде почит на „бабата“, велејќи „се насмевнуваме знаејќи дека ти и дедо сте сега повторно обединети, и двајцата заедно во мир“. Loading… Ова е првпат принцот Хари јавно да зборува по смртта на неговата баба, кралицата Елизабета Втора, иако викендов беше виден како јаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Британската кралица Елизабета Втора. таа почина во четвртокот на 96-годишна возраст во замокот Балморал во Шкотска. Loading… Едно од прашањата што тогаш беше поставено беше дали Меган Маркл и принцот Хари ќе бидат со неа на самиот крај. Потоа се испостави дека Хари задоцнил и не дошол на време даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Смртта на кралицата Елизабета значи дека синот на војводата и војвотката од Сасекс, Арчи Маунтбатен-Виндзор, сега технички е принц – титула што неговата мајка, Меган, сугерираше дека му била одбиена поради неговата раса. Loading… Неговата помлада сестра, Лилибет Лили Маунтбатен-Виндзор, исто така, има право да биде принцеза по доаѓањето наПрочитај повеќе