Кралски биограф: Меган Маркл е нарцис која го контролриа принцот Хари

Сподели со своите пријатели

Меган Маркл, војвотката од Сасекс е контролиран и доминантен нарцис над слабиот принц Хари, тврди биографот на членовите на британското кралско семејство Сали Бедел Смит.

Loading...

Во нејзината нова книга Џорџ VI и Елизабет: Бракот што ја спаси монархијата, Бедел Смит ја спореди Меган со Американката Волис Симпсон, која го натера кралот Едвард Осми да абдицира во 1936 година за да може да се ожени со неа.

Едвард потоа беше наследен од Џорџ Шести, татко на кралицата Елизабета Втора, а кралското семејство никогаш не му прости за неговата абдикација, што, според Бедел Смит, тие го сметаа за предавство.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Шолц и Камерон го повикуваат Израел да не се одмаздува на Иран

Авторката го спореди братскиот однос меѓу кралевите Едвард и Џорџ со несогласувањата меѓу принцот Вилијам и принцот Хари и истакна дека и во двата случаи „се појавила Американка која ја променила динамиката“.

Меган наводно се судрила со Вилијам откако се омажила за Хари во 2018 година.

„Во некои погледи, Меган и војвотката од Виндзор, Волис Симпсон, имаат слични квалитети: многу нарцисоидна, контролирачка и доминантна. доминантна жена, а Хари е донекаде ист“, тврди Бедел Смит.

Тајмс наведува дека врската меѓу Вилијам и Хари е сериозно затегната откако тие наводно одбиле да се појават заедно на церемонијата на доделување награди во чест на принцезата Дијана претходната недела.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Шолц и Камерон го повикуваат Израел да не се одмаздува на Иран

Џорџ и Едвард, како Вилијам и Хари, беа блиски некое време, но односите меѓу нив се заладија по абдикацијата и наводното поврзување на Едвард и Волис со нацистите, вели биографот.

Loading...

„Поинаку е. Хари никогаш нема да биде крал. Но, мислам дека има слични чувства на предавство кои предизвикаа Вилијам да биде особено бесен на својот брат, со добра причина”, рекол американскиот автор.