Граѓаните на протест во 18 часот: Правда за Мартин Нешкоски

Сподели со своите пријатели

По објавувањето на денешната 29.бомба на лидерот на СДСМ Зоран Заев за убиството на младиот Мартин Нешковски, граѓаните на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер, револтирани од содржината на разговорите, повикуваат на протести во 18:00 часот пред Владата.

Loading...

 “Она што со месеци го извикувавме на улица секој ден во шест, снимките (https://www.youtube.com/watch?v=eZAs1c6eM8I) само го докажаа и уште повеќе, не само до Министерката за внатрешни работи, туку замешаноста во овој случај се протега од парамилитарни структури до премиерот на државата. А притоа, правдата за Мартин Нешковски никогаш не беше задоволена”, стои во соопштението на социјалната мрежа Фејсбук.

Се гледаме на улица, напишаа младите на Фејсбук групата ”Стоп за полициска бруталност”

Leave a Reply