Паниа Камрап

Сподели со своите пријатели

Знамињата на Кралството Тајланд се спуштени на половина копје во знак на жалост за смртта на 37 лица, меѓу кои 23 деца, во напад на градинка, јавува Ројтерс. Loading… Повеќето од децата кои беа убиени вчера во градинка во Утаи Саван, град на 500 километри североисточно од Бангкок. Биле избодениПрочитај повеќе