Олексеј Данилов

Сподели со своите пријатели

Русија планира ескалација во Украина, што би можело да се случи дури и во следните две до три недели, изјави Олексеј Данилов, секретар на Украинскиот Совет за национална безбедност и одбрана. Loading… Данилов во интервју за „Скај њуз“ вели дека најтешките борби допрва претстојат, а дека следните неколку месеци ќеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Заменик-шефот на кабинетот на рускиот претседател Владимир Путин, Серхиенко „е главниот идеолог“ на уништувањето на енергетската инфраструктура на Украина, вели Олексеј Данилов, секретар на Советот за национална безбедност и одбрана на Украина. Loading… Киријенко е поранешен шеф на руската државна нуклеарна компанија Росатом и еден од најмоќните функционери на Кремљ.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Секретарот на украинскиот совет за национална безбедност и одбрана, Олексеј Данилов му одговори на поранешниот руски претседател Медведев, кој повторно се закани со нуклеарно оружје, пишува Украинска Правда. Loading… – Порака до Медведев. Испечати го ова и читај го на глас најмалку три пати на ден. Секое утро, пладне иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Секретарот на Советот за национална безбедност и одбрана на Украина, Олексеј Данилов, одговори на заканите од заменикот и сојузник на Путин, Дмитриј Медведев, и му порача „да најде бункер во кој ќе се скрие“. Loading… На оваа запалива изјава на украинскиот функционер и претходеше заканата на Медведев до Киев, когаПрочитај повеќе