Олександр Старух

Сподели со своите пријатели

Русија го гранатира градот Енергодар, каде се наоѓа нуклеарната централа Запорожје, тврди украинската страна, велејќи дека руските сили гаѓаат станбени области. Loading… „Горат автомобили и станбени згради“, објави украинската армија на Телеграм, а снимката од нападот покажува повеќе запалени автомобили и пожарникари кои брзаат да го изгаснат пожарот, пишува лондонскиПрочитај повеќе