Олександар Сиенкевич

Сподели со своите пријатели

Во руското гранатирање на украинскиот град Николаев, најмалку две лица загинаа, а шест се повредени, изјави шефот на цивилно-воената администрација на регионот, Виталиј Ким. Loading… Тој најави дека „според првичните податоци, две лица загинале, тројца се повредени, а уште тројца жители се пренесени во болница и дека се добиваат деталниПрочитај повеќе