Олех Синехубов

Сподели со своите пријатели

Проектил погоди станбена зграда во украинскиот град Харков доцна синоќа, при што загина едно лице, изјави регионалниот гувернер Олех Синехубов. Loading… „Според ажурираните информации, едно лице загинало како последица на удар на руска ракета во станбена зграда“, напиша Синехубов на Телеграм. Засега нема индикации колку лица се повредени. Службите заПрочитај повеќе