Олег Николенко

Сподели со своите пријатели

Украинските власти денеска ја обвинија Русија дека испраќа африкански затвореници во Русија на првите борбени линии во Украина. Loading… Ова беше наведено еден ден откако беше објавено дека студент од Замбија загинал во борба додека служел затворска казна во близина на Москва. „Путин испраќа африкански граѓани затворени во Русија воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Украина соопшти дека Русија треба да биде исклучена од групата 20 најразвиени земји во светот (Г20) и дека треба да се повлече поканата до рускиот претседател Владимир Путин да учествува на самитот на Г-20 во Бали следниот месец. Loading… Путин јавно објави дека наредил ракетни напади врз украинските цивили иПрочитај повеќе