Њу Орлеанс

a rat sitting on a piece of wood

Сподели со своите пријатели

Официјални лица на полицискиот оддел на Њу Орлеанс (НОПД) објавија дека во просторијата за докази, во седиштето на полициските сили на тој град, се појавиле стаорци кои јадат доказни материјали, меѓу другото, и марихуана. Loading… „Сите тие се дрогирани“, рече началникот на полицијата Ен Киркпатрик на состанокот во понеделникот наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Неверојатна приказна доаѓа од Њу Орлеанс, а се случила на меѓународниот аеродром Луис Армстронг. Loading… Пред летот за Атланта, патник во авион на Southwest Airlines решил да го отвори излезот за итни случаи и да скокне на пистата! Тоа не бил крајот на драмата, а на социјалните мрежи се појавијаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Едно лице е убиено, а четворица други се ранети во пукање за време на карневалот во Њу Орлеанс во неделата вечер. Loading… Од петте жртви, тројца се мажи, а две се жени, изјави заменик-началникот на полицијата Ханс Гантиер на прес-конференција. Една од жртвите е малолетна. Полициската управа на Њу ОрлеансПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Десетици илјади луѓе се очекуваат денеска на улиците во Њу Орлеанс на парадата по повод на т.н. „Масен вторник“, со кој завршува сезоната на карневалот воочи Велигденскиот пост, но и по повод одбележва 300 години од основањето на овој пристанишен град на американската сојузна држава Луизијана.   Loading…   „Рекс“Прочитај повеќе