ХАОС: Ја отвори вратата од авионот и скокна на пистата (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Неверојатна приказна доаѓа од Њу Орлеанс, а се случила на меѓународниот аеродром Луис Армстронг.

Loading...

Пред летот за Атланта, патник во авион на Southwest Airlines решил да го отвори излезот за итни случаи и да скокне на пистата!

Тоа не бил крајот на драмата, а на социјалните мрежи се појавија бизарните видеа.

Боингот 737 бил „паркиран“ на терминалот, чекајќи поаѓање, кога неименуван маж, стар 38 години, го направил незамисливото.

Ја отворил вратата, скокна на крилото, а потоа на пистата.

Тој забележал камион за аеродромски услуги и се обидел да го украде, но бил совладан од персоналот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Нов Зеланд го повлекува законот за забрана на цигари

Штом ја отворил вратата од авионот, останатите патници испаничеле надвор и се вратиле во главната зграда. Еден од нив ги снимил лудите сцени.

38-годишникот е пренесен во болница, а се шпекулира дека страда од психички проблеми, пишува Дејли Мејл.

Loading...

Властите не го соопштија неговото име, но се вели дека живее во Атланта.

„Кога се обидовме да комуницираме со него, констатиравме дека не е целосно свесен за околината“, соопштија од полицијата.

Исто така, беше кажано дека нема индикации дека оставил нешто во леталото, како и дека нема повредени при инцидентот.

 

@zedweb08 Isreal American jumped out the exit door right before the plane took off and alledgely threw something on the plane, i started recording because they were arguing , this was a very tramatic event. Flight 3172 from MSY – ATL #flightdrama #Neworleans ♬ original sound – Zed ✨