Монтана

Сподели со своите пријатели

Група корисници на ТикТок ја тужеа американската сојузна држава Монтана, барајќи да ја поништи забраната на државата за апликацијата, велејќи дека законот потпишан од гувернерот Грег Џанфорте оваа недела го прекршува Првиот амандман. Loading… Жалбата, поднесена во Окружниот суд во Монтана само неколку часа по потписот на гувернерот, го споредуваПрочитај повеќе

person holding black iphone 5

Сподели со своите пријатели

Гувернерот на американската сојузна држава Монтана потпиша закон со кој се забранува работењето на ТикТок. Loading… Монтана стана првата американска држава која ја забрани популарната апликација. Гувернерот Грег Џанфорте нагласи дека приоритет на предложениот закон е „да се заштити народот на Монтана од влијанието на кинеската комунистичка партија“, пренесува Хина.Прочитај повеќе