Милош Вучевиќ

Сподели со своите пријатели

Амбасадата на САД во Белград соопшти дека, според нејзините сознанија, Србија не ѝ продава оружје на Украина, јавува Радио Слободна Европа (РСЕ). Loading… Агенцијата Ројтерс на 12 април објави, повикувајќи се на информации од објавените тајни документи на Пентагон, дека Србија се согласила да испрати оружје во Киев или веќеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во рамки на одбележувањето на Денот на Свети Сава, националниот празник на Србите кои живеат во Македонија, денеска во ООУ „Карпош“ – с.Умин Дол, беше домаќин на високи државни претставници од Република Србија, Потпретседателот на Влада и министер за одбрана на Република Србија, МилошПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Од вторникот, српската армија е „во состојба на готовност“ и „подигнато е нивото на борбена готовност“ поради ситуацијата на Косово, изјави српскиот министер за одбрана Милош Вучевиќ, наведувајќи дека тоа е наредба на претседателот Александар Вучиќ. Loading… Новите тензии меѓу Белград и Приштина повторно дојдоа до израз откако во вторникотПрочитај повеќе