Миколаив

Сподели со своите пријатели

Русите, наводно, вчера удриле во силоси за жито во Миколаив, второто по големина пристаниште во Украина, а пожарот продолжува и во среда, соопшти локалната служба за итни случаи. Loading… „Поради гранатирањето на Миколаев, се запалија силоси за жито и инфраструктура во областа Корабелни“, објавија денеска службите на Фејсбук. „Борбата противПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Украинската армија ги започна долгоочекуваните контраофанзивни операции во многу правци на југот на земјата, пренесува украинскиот сајт prm.ua. Loading… Претседателот Володимир Зеленски ја повика руската армија да се повлече пред големата офанзива што Киев ја започна во близина на градот Херсон на југот на земјата и рече дека Украина ќеПрочитај повеќе