Михаил Попков

Сподели со своите пријатели

Руски сериски убиец кој отслужува две доживотни затворски казни за неговите брутални злосторства, изјави дека сака да биде ослободен од затвор за да им се придружи на силите на Владимир Путин кои се борат во Украина, пишува Newsweek. Loading… Михаил Попков (58) е поранешен полицаец кој во 2015 година бешеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Михаил Попков (58) треба да биде ослободен според клаузулата во рускиот закон со која се помилуваат криминалците доколку се борат во војната и останат живи повеќе од шест месеци. Loading… Контроверзната шема веќе доведе до тоа илјадници убијци, силувачи и други криминалци да станат платеници во кампањата на Кремљ, тврдиПрочитај повеќе