мерцедес

Сподели со своите пријатели

Едно лице загина, а друго е повредено во пукање во фабрика на Мерцедес Бенц во јужна Германија. Loading… Спасувачите се на местото на настанот во фабриката 56 во Синделфинген, која ја склопува класата S. Според извештајот на германскиот весник кој се повикува на полицијата, осомничениот бил приведен по пукањето воПрочитај повеќе

silver Mercedes-Benz ornament

Сподели со своите пријатели

Четиринаесет месеци по рускиот напад на Украина, германскиот „Мерцедес“ целосно се повлече од рускиот пазар, објави во вторникот автомобилскиот гигант. Loading… Концернот потврди дека во април ги продал своите руски операции на домашниот „Автодом“, со потребните дозволи и ги исполнил договорните обврски. Детали за трансакцијата не се откриени. Извозот воПрочитај повеќе

black and white mercedes benz logo

Сподели со своите пријатели

Мерцедес потврди дека неговите вработени се осомничени за корупција, а милиони се во прашање. Loading… Мерцедес за германски БИЛД потврди дека компанијата е вмешана во корупцискиот скандал само како жртва. Главниот јавен обвинител Аниело Амбросио од јавното обвинителство во Штутгарт беше поконкретен. „Истрагаме две лица под сомнение за корупција иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Германскиот производител на луксузни автомобили Мерцедес-Бенц денеска официјално ги отвори работите за изградба на објект за рециклирање батерии во Купенхајм на југот на Германија. Loading… Пилот фабриката ќе има годишен капацитет од 2.500 тони и ќе обезбедува материјал за производство на повеќе од 50.000 батериски модули за новите електрични возилаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

И додека многу фабрики се затвораат поради недостаток на чипови или санкции, фабриката на Мерцедес запре од сосема друга причина. Loading… Фабриката на Мерцедес во Махараштра, Индија мораше да престане да работи поради непоканет гостин. Имено, леопард залутал во фабричкиот комплекс и се задржал неколку часа. Додека пожртвуваните членови наПрочитај повеќе