Марсеј

Сподели со своите пријатели

Две лица загинаа во престрелка во Марсеј, Франција, соопшти полицијата. Loading… Според првите информации, инцидентот се случил во северниот дел на градот. Две лица се убиени во текот на ноќта во престрелка во Марсеј, пренесе АФП, повикувајќи се на извор од француската полиција. Нападот се случил во 13-тиот арондисман, когаПрочитај повеќе