Маријнка

Сподели со своите пријатели

Централниот дел на градот Маријнка во областа Доњецк е исчистен од украински војници, соопштија денеска проруските власти на Доњецката Народна Република. Loading… „Центарот на Маријнка е исчистен од непријателски трупи. Речиси сите висококатници кои беа користени како сериозни утврдени позиции на непријателот се под наша контрола. Остана само мал делПрочитај повеќе