Маргус Лајдре

Сподели со своите пријатели

Естонскиот амбасадор Маргус Лајдре ќе мора да ја напушти Русија на 7 февруари 2023 година, се вели во соопштението на руското Министерство за надворешни работи во понеделник, пренесува Спутник. Loading… „Естонскиот амбасадор Маргус Лајдре беше повикан во Министерството за надворешни работи на Русија на 23 јануари, каде му беше враченПрочитај повеќе