литиумски батерии

Сподели со своите пријатели

Големиот пожар што избувна во Франција, во магацинот на компанијата „Боло логистик“ во Нормандија, кој содржи илјадници литиумски батерии, сега е „ограничен“, соопштија денеска локалните власти. Loading… Префектурата Сен Маритам објави на Твитер дека пожарот што избувна во понеделникот во 16:30 часот во складиште за литиум во градот Гран КуронПрочитај повеќе