Линдзи Греам

Сподели со своите пријатели

Нуклеарниот напад врз Украина ќе се смета за напад врз НАТО, изјави американскиот републикански сенатор Линдзи Греам, пренесува Воа њуз. Loading… „Ако Путин продолжи да се заканува на Украина и да користи нуклеарно оружје, ќе го сметаме ова за напад од големи размери врз НАТО. Радијацијата ја погодува не самоПрочитај повеќе