Лиман

Сподели со своите пријатели

Уште 200 гробови и масовна гробница се откриени во источниот град Лиман, неодамна ослободен од украинските сили, изјави воениот гувернер на регионот Доњецк. Loading… Павло Кириленко објави фотографии на Телеграм во петокот навечер на кои се гледаат екипи во бели заштитни костуми во ограден простор. „Ексхумациите веќе почнаа“, напиша Кириленко.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Украинскиот претседател Володимир Зеленски објави неколку фотографии од Лиман, стратешки важен град кој неодамна беше ослободен од украинските сили. Loading… „Нашиот Лиман по заминувањето на окупаторите… Сè што е потребно за живот овде е уништено. Тоа го прават насекаде на териториите што ги окупираат. Тоа може да се запре самоПрочитај повеќе