Лилибет Лили Маунтбатен-Виндзор

Сподели со своите пријатели

Смртта на кралицата Елизабета значи дека синот на војводата и војвотката од Сасекс, Арчи Маунтбатен-Виндзор, сега технички е принц – титула што неговата мајка, Меган, сугерираше дека му била одбиена поради неговата раса. Loading… Неговата помлада сестра, Лилибет Лили Маунтбатен-Виндзор, исто така, има право да биде принцеза по доаѓањето наПрочитај повеќе