Леопард 2

Сподели со своите пријатели

Украинскиот министер за одбрана Алексеј Резников изјави дека украинските сили ќе бидат обучени да користат борбени тенкови Леопард 2, и покрај тоа што западните сојузници во петокот не одлучија дали да го снабдуваат Киев со тенкови од германско производство. Loading… Резников во петокот изјави за Гласот на Америка на УкраинаПрочитај повеќе