ла манш

Сподели со своите пријатели

Едно лице загина, а друго е тешко повредено кога синоќа потона брод со мигранти кои се обиделе да го преминат Ла Манш, соопшти утринава француската полиција. Loading… Од морето се спасени 66 лица. Регионалниот поморски оперативен центар околу полноќ бил информиран дека брод со околу 60 мигранти е во неволјаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Брод со мигранти потона денеска во Ла Манш и во тек е спасувачка операција на француските и британските сили, пренесе агенцијата Франс прес. Loading… „Бродот се преврте и потрагата е во тек“, изјави портпаролката на поморската префектура на Канал и Северно Море. Таа рече дека се пронајдени некои патници, безПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Десетици луѓе со часови останале заробени во тунелот под Ла Манш откако се расипал воз што сообраќал од Кале, Франција до Фокстон, Велика Британија, јавува Би-би-си. Loading… Се појавија снимки на кои се гледаат патниците од шатлот од Евротунел, кои биле евакуирани во делот за итни случаи, како шетаат низПрочитај повеќе