криминал

Сподели со своите пријатели

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против лицето А.З. (39) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“, „кражба во обид“ и „разбоjничка кражба“, информираат од Министерството за внатрешни работи. Пријавениот, во периодот од 18 до 21.06.2018 година, преку незаклучени врати влегол во триПрочитај повеќе