Кракен

Сподели со своите пријатели

Во Русија за прв пат е откриен нов подвид на омикрон, кракен, соопшти денеска руската државна служба за заштита на потрошувачите и благосостојба на граѓаните Роспотребнадзор. Loading… „Првиот случај на инфекција со сојот XBB.1.5 е потврден во регионот на Пенза при секвенционирање на геномот на корона вирусот“, се вели воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Министерството за одбрана на Русија денеска соопшти дека руската авијација ги погодила позициите на украинската екстремистичка единица Кракен кај Авдеевка кај Харков и дека биле убиени повеќе од 100 милитанти. Loading… Портпаролот на Министерството Игор Конашенков изјави дека меѓу нив се ликвидирани до 20 американски платеници, пренесува РИА Новости. КонашенковПрочитај повеќе