Кишињев

Сподели со своите пријатели

Неколку илјади луѓе протестираа во главниот град на Молдавија, Кишињев, барајќи оставка од владата на земјата поради поскапувањето на природниот гас и инфлацијата. Loading… Репортерот на Ројтерс јавува дека илјадници луѓе протестирале пред официјалната претседателска резиденција во центарот на Кишињев, извикувајќи слогани против владата и молдавската претседателка Маја Санду, пренесуваПрочитај повеќе