Кевин Рајан

Сподели со своите пријатели

Пензионираниот американски генерал Кевин Рајан за Business Insider ја коментираше моменталната ситуација во Украина. Loading… Тој смета дека војната може да заврши оваа година, но истовремено стравува дека Кремљ ќе се сврти кон опцијата за употреба на нуклеарно оружје доколку руските вооружени сили се соочат со пораз. Рајан е убеденПрочитај повеќе