КБК Предатор

Сподели со своите пријатели

Данило Методиевски од Куманово, член на Кик-бокс клубот Предатор освои високо второ место на Светскиот куп во кик-бокс кој викендов се одржа во Италија. Loading… Првата борба беше убедлива со константно водство на Данило против натпреварувач од Италија. Втора беше тешка и исцрпувачка против натпреварувач од Хрватска, но Данило успејаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кик-бокс клубот Предатор од Куманово ќе земе учество на Светскиот куп во кик-бокс кој од денеска па до 1ви октомври се одржува во Лидо ди Јесоло во Венеција, Италија. Loading… Данило Методиевски ќе го претставува клубот и градот и ќе се натпреварува во категоријата постар кадет до 63 килограми подПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тројца кик-боксери од кумановскиот кик-бокс клуб Предатор викендов освоија медали на меѓународниот турнир „Balkan Best Fighters 2022″ кој се одржа во Ниш, Србија. Loading…     Во категоријата постар кадет до 57 килограми, со сребро се закити Јосиф Велковски, додека бронезни медали освоија Стефан Јовечвски во категоријата јуниори до 84Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Три среба и исто толку бронзени медали освоија кик-боксерите на кик-бокс клубот Предатор од Куманово на Меѓународниот кик бокс куп ВАКО Балкан опен во Тешањ, Босна и Херцеговина. Loading… Христина Бојковска во категоријата помлади кадети освои 2-ро место, додека со сребро се закити и Вилиам Трајковски во истата категорија, аПрочитај повеќе