Јулија Мандел

Сподели со своите пријатели

Поранешната портпаролка на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Јулија Мандел, објави видео на Твитер за кое вели дека е од Бахмут. Loading… Видеото е снимено од внатрешноста на зградата и ги прикажува нападите врз градот, експлозиите и огромен облак чад во градот.     Pray for all Ukrainian defenders in #Bakhmut.Прочитај повеќе